Cyklovýlet bez potíží
Jdu na kolo, mám helmu, boty, pořádný batoh nebo ledvinku a co dál? co mi ještě chybí? Svačina?
Krátká nebo dlouhá vyjížďka, trail nebo asfalt na tom nezáleží. Důležité je být v klidu a mít sebou vše co ti pomůže udržet si dobrou náladu. Rozhodně nechceš svoji vyjížďku přerušit kvůli tak malé věci, jako je např. defekt, přeháňka nebo jednoduše proto, že se ti láhev na pití cestou někde zapomněla.
Výbava se samozřejmě mění a uzpůsobuje potřebám cyklotrasy a náročnosti terénu. Do základu rozhodně patří multifunkční nářadí pro běžné závady na kole, náhradní duše, lehká bunda pro případ, že appka na předpověď počasí včas nezahlásí mrak s deštěm, bidon který neztratíš hned v prním terénu a lékárnička.
Než vyrazíš
Před každou jízdou stejně jako, když nasedáš do svého auta bys ses měl minimálně ujistit, že kolo je ready vyrazit za dobrodružstvím. Otestuj brzdy, zdvih vidlice, nahuštění pneumatik. A která pumpa je ta pravá?  Na doma určitě doporučujeme stojanovou pumpu, jejich výběr máš přímo zde a naopak do batohu si můžeš zabalit malou cyklo pumpu Zéfal.
Kombinovaná záchrana
Správné multifunkční nářadí může znamenat rozdíl mezi dokončením nejlepší jízdy tvého života a nejdelší procházkou tvého života po boku rozbitého kola. Nářadí od značky Pedros ti zajistí klid na duši protože třeba taková sada Pedros ICM Multi-Tool váží 235 gramů a má 17 nástrojů. Nářadí obsahující všechny multi nástroje pro vše důležité, včetně šestihranných klíčů. Za zmínku rozhodně stojí, že sada Pedros obsahuje i otvírák na láhve, plochý a křížový šroubovák plus dvě páky na pláště. Samozřejmostí je Torx T25 a nástroj na řetěz.
                                                   
Novinkou v uložení nářadí na kole je mini sada do řídítek. I tuhle vychytávku máme na eshopu. S nářadím Tubeless Zefal Z Bar opravíš díry do 5 mm a celková hmotnost sady je jen 75g. Balení obsahuje 2 hliníkové vložky, 3 x pryžové zarážky a nůž. I tuhle vychytávku najdeš na našem eshopu.
                               
Náhradní duše
Stačí ostřejší kámen, větev nebo sklo a problém je na světě. Náhradní můžeš mít buď celou duši nebo jen lepení na její opravu. Duše je sice objemnější ale oprava zase rychlejší. Pro elegantní úschovu poslouží malá taška třeba na řídítka a ti sofistikovanější můžou použít třeba pásku na stahování lyží a připevnit si tak náhradní duši přímo k rámu kola.
   
Počasí si nevybírá
Počasí už tě nedožene s cyklistickou bundou nebo cyklovestou, kterou doporučujeme nejen na cyklovýlety. Všechny tyto lehké a skladné oblečky mají za úkol udržet tě při jízdě v teple. Enduro bunda Silvini Meleti s praktickou kapucí, kombinující větruodolný materiál Windbreaker WR tě nenechá na holičkách.  Přední díl bundy má nepromokavou membránu se sloupcem 10/10 stejný materiál je i na zadním díle a kapuci. Bundu Silvini Meleti využiješ nejen na kole, ale i jako stylový a funkční kousek v jednom. Dalším skladným tipem může být cyklistická vesta na kolo. Cyklovesty jsou ušity z velmi lehkých, neprofukových materiálů. Pro lepší bezpečnost, by každá bunda nebo vesta měla obsahovat reflexní prvky. 
                                                       
Dodržuj pitný režim
Zásobuješ se dostatkem tekutin? U nás na shopu najdeš kompletní Systém Fidlock což nejsou jen láhve na vodu, je to především systém uchycení lahví nebo pouzder na rámy kol. A teď trochu konkrétněji. Magnetický úchyt držel ve všech enduro testech, které jsme absolvovaly.  Navíc bomba vychytávka je boční vkládání a tak si set fidlock dopřeješ i na menších rámech s tlumičem, kam se třeba běžný košík nevleze. Stylová láhev  XLC Water Bottle WB-K16 ti tak zajistí dostatečný přísun tekutin i během jízdy. Je bezpečná pro potraviny, bez BPA i ftalátů. Odklápěcí horní víčko s těsněním funguje na 100 % spolehlivě a je tak vhodná i pro milovníky bublinkových nápojů. Zde se dočtete další tipy, jak dodržovat pitný režim během cyklovýletu.
                                                                         
Připraven na vše
K tomu, proč vzít sebou alespoň mini lékárničku asi nemáme co dodat. Snad jen kup si třeba tuhle. Nikdy nevíš, kdy se bude hodit tobě, nebo někomu jinému!
Závěrem 
Všichni bajkeři táhnou za jedno lano. Takže, nezapomeň nás sledovat na sociálních sítích, kde jsou pro tebe pravidelně sdílená videjka, rady, tipy od našich amabasadorů a taky se čas od času ukaž na prodejně, aby ti žádná novinka neutekla.