FIVE TEN je životní styl. Pokud chvíli neposedíš, nezastaví tě strach, obavy ani jakékoliv další limity, seznam se se značkou obuvi, která tě podrží v terénu, zimě, dešti, při strmém stoupání i prudkých sjezdech.

V roce 1985 uvedl americký horolezec Charles Cole svou vizi dokonalých sportovních bot do reality. Představil podrážku z patentované směsi STEALTH RUBBER, která zapříčinila revoluci ve sportovním obouvání. Nezáleží na tom, jestli v botách chodíš po skalách, nebo šlapeš do pedálů, musíš cítit stabilitu a jistotu. 

Zvlášť se myslelo na odvětví MTB bot – vznikla speciální varianta podrážky STEALTH RUBBER, s označením S1. Díky ní splyneš s kolem v jeden celek, nepotřebuješ ani SPD boty

Roku 2000 se cyklo boty FIVE TEN dostaly do povědomí bikerů po celém světě, když v nich odjeli závody Chris Kovarik, Nathan Rennie a Sam Hill. Zasvěcení věděli, že takoví borci by si neobuli jen tak něco. Spolupráce s jezdci zůstala pro vývoj bot FIVE TEN klíčovou záležitostí. Kdo jiný než bikeři tělem i duší dokáže vše řádně otestovat. 

Aby to nebylo horalům, kteří šlapou po svých, líto, zaměřila se značka 5.10 taky na ně a „superlepivou“ podrážkou vybavila i outdoorové boty. V nabídce FIVE TEN bot ale dneska najdeš kousky designované přímo pro freeride a sjezdy, enduro a allmtn i dirt jump a street.

Dalším mezníkem byl rok 2011, kdy došlo ke spojení značek FIVE TEN a  Adidas. V čele FIVE TEN stojí stále Charles Cole a co se týče výrobních postupů, nedošlo k žádným změnám, a proto můžeš na nové modely spoléhat stejně jako na dnes už oldschoolovky.

Rychlé info Akce -25%
Five Ten Trailcross GTX Grey

Five Ten Trailcross GTX Grey

Skladem
3 524 Kč 4 699 Kč
Pořádná nepromokavá bota ve spojení s podrážkou Five Ten Stealth Phantom, navíc s bonusovými manžetami, které udrží prach, štěrk a jinou…