Na Trutnov trails si každý sjezd maximálně užiješ a to nejen díky tomu, že ho jedeš „za své“. Prostě si ho musíš zasloužit a poctivě vyšlapat (nebo vytlačit) na začátek trailu. Naštěstí kopec, na kterém většina trailů začíná, není moc velký a můžeš jet po celkem zábavném stoupacím trailu, takže ti cesta rychle uteče a za cca 30-45 minut jsi na startu. Druhá varianta výjezdu je kratší, ale celkem prudká, takže je střídám podle síly a nálady.

@trutnovtrails

Výchozím bodem je Trailcentrum v obci Lhota u Trutnova, kde najdeš infocentrum, půjčovnu kol a vybení, hadici na mytí kol a hospodu. Trošku z ruky je parkoviště (cca 3 km od základny), které je ale na odlehlém místě v přírodě, takže se tam hezky kempuje a přímo z něj vede trail Trubka.

Traily mají dohromady skoro 50 km a každý si vybere ty, které mu vyhovují podle úrovně skillu a nálady.

Všchny jsou zasazeny v kouzelné krajině plné pískovcových balvanů a skal.

@trutnovtrails

PANSKÝ STOUPÁK (3,4 km)

obtížnost: Nástupní trail

Zatím jediný stoupavý trail, který částečně využívá dlaždičského mistrovství našich předků na staré panské cestě, který tě dovede na začátek trailů na rozcestí U Jeskyňky.

@trutnovtrails

FLOUTKŮV STOUPÁK (4,1 km)

obtížnost: Nástupní trail

Další varianta výjezdu k trailům využívá pouze široké lesní svážnice a cestou si můžeš prohlédnout jednotlivé sekce trailu Floutek.

@trutnovtrails

TRUBKA TRAIL (1 km)

obtížnost: Lehký trail

Jednoduchý flow trail vedoucí přímo z parkoviště směrem k základně a nástupnímu trailu.

FLOUTEK TRAIL (3,3 km)

obtížnost: Lehký trail

Lehký až středně těžký flow trail z dílny kanadských Gravity Logic legendy trailbuildingu Toma Pro. Z hrany Čížkových kamenů propluješ přes vlny a klopenky kolem Perníkové chaloupky přes monstrózní klopenky Centrifugy až na kraj Lhoty.

@trutnovtrails

KOZÍ TRAIL (4,5 km)

obtížnost: Lehký trail

Zatím nejlehčí a nejoblíbenější trail tě kolem mystického místa Kozích kamenů přes flow IMBA sekci zavede až na nástupní parkoviště Pod Sedmidomím.

BUNKR TRAIL (6,8 km)

obtížnost: Lehký trail

Nejdelší a panoramatický trail v síti TT vede z nejvyššího bodu od Markoušovické rozhledny s famózním výhledem kolem soustavy bunkrů předválečného opevnění až do Lhoty. Jednotlivé sekce mají hodně rozmanitý charakter od přírodních singlů přes luční cesty až po hliněné flow v závěru.

ÚPA TRAIL (3,5 km)

obtížnost: Lehký trail

Spojovací trail, který využívají hlavně bajkeři směřující na TT z centra Trutnova. Vede po březích Úpy a zvládnou ho úplně všichni.

@trutnovtrails

MODŘÍNOVÝ TRAIL (3,3 km)

obtížnost: Středně obtížný trail

První realizovaný trutnovský trail. Spíše syrovější, ale nejvypečenější místa mají většinou i „dámskou“ variantu průjezdu.

 

PERNÍKOVÝ TRAIL (1,8 km)

obtížnost: Středně obtížný trail

Technický syrový trail přírodního stylu pro zdatné bajkery, který vznikl pro enduro závody. Je namotán v prudším svahu a odbočuje doprava z první sekce Trailu Pod Jeskyňkou.

 

TRAIL MYŠÍ DÍROU (1 km)

obtížnost: Středně obtížný trail

Trail střední až nižší obtížnosti využívá staré protipožární příkopy a vrstevnicové cesty s úvozy. Od konce Trailu Pod Jeskyňkou vede nad tratí ke staré panské cestě. 

 

RÝBRCOUL TRAIL (0,8 km)

obtížnost: Středně obtížný trail

Ryze přírodní enduro varianta v závěru Bunkr trailu. Krátký výšlap tě zavede do březového lesíka jako vystřiženého z kanadských videí. Jen lehce doskládaný trail tě prověří v utažených zatáčkách a odklopených traverzech.

@trutnovtrails

TRAIL POD JESKYŇKOU (2 km)

obtížnost: Náročný trail

Hodně sjezdově laděný syrový trail s již legendární Whistler sekcí je výzvou i pro extra zdatné bajkery. Vzhledem k náročnosti této části můžeš zvolit „chicken line“.

 

BOULDER TRAIL (2,6 km)

obtížnost: Náročný trail

Jak napovídá název, tady si opravdu dosyta užiješ skalky. Kolem nich i přes ně, odměnou za trochu víc šlapání ti bude řada technických lahůdek a výzev, navíc neskutečně fotogenických. Trail s největším množstvím lávek na TT.

 

TRAIL PTAČÍ PERSPEKTIVA (0,8 km)

obtížnost: Náročný trail

Zatím nejnovější a nejtěžší místní trail měří jen necelý kilometr, vyžaduje ale hodně fyzických i psychických sil. Ze skalek a balvanů si opravdu prohlédneš trail z perspektivy dravce a možná se i proletíš. Křížení s Bouldrem překonáš unikátní mimoúrovňovou křižovatkou.

 

ŽILETKA (1,5 km)

obtížnost: Náročný trail

Trailový okruh je vedený po skalním hřebínku nad řekou Úpou nad Adamovem. Využívá staré chodníky, kde pojedeš fakt na hraně ostří a následně nabídne výhledy na řeku v zaříznutém traverzu v prudším svahu pod korunami mohutných buků. Našlapeš se na něm dost.

@trutnovtrails

Místní trailbuildeři jedou bomby a nakopali dva super těžké traily JEZEVEC a STŘÍLNA, které už na jaře budou oficiálně otevřené.

@vana_adam

Další služby:

 • Půjčovna kol Qayron a vybavení
 • Bike škola – individuální lekce, kempy pro děti i dospělé

 

@trutnovtrails

Další aktivity:

 • Výlety na zajímavá místa v okolí (Babiččino údolí, Adršpach, Žacléřsko, Broumovsko)

 

Občerstvení:

 • Hospoda Lhotanka na základně (čepované pivo + nealko, polévky, hotovky, hamburgery).

.

Ubytování:

 • TT ubytování nenabízí, ale na webu doporučuje několik osvědčených hotelů, penzionů, chat a chalup a taky jeden hezký kemp.

 

 

CO SE MI LÍBÍ:

 • super zábavné traily pro všechny kategorie jezdců
 • fantastická příroda
 • široká nabídka kempů
 • pořád se staví nové traily
 • příjemný kopec na výjezd

 

 

CO SE MI NELÍBÍ:

 • parkování je mimo základnu (cca 3 km)

Čekuj nadupané video!!

MÁŠ ZKUŠENOST S TRUTNOV TRAILS, NEBO MÁŠ NÁPAD NA ZLEPŠENÍ JEJÍCH SLUŽEB? NEBOJ SE VYJÁDŘIT V DISKUZI!!

Trutnov Trails -  http://trutnovtrails.cz/

Autor recenze: DominikaR4F  IG: @dominikaR4F

Použité fotografie: @trutnovtrails , @vana_adam