Integrální helmy na kolo - Velikost - M-L

Pokud ti v žilách koluje adrenalin, nezalekneš se žádného svahu a rychlá jízda ve volném terénu je to, čemu říkáš cyklistika, pořiď si odolnou integrální helmu na kolo. Vsaď na značku Troy Lee Designs – díky speciální vrstvě MIPS bude tvůj mozek v bezpečí i při drsných bočních nárazech. Díky své konstrukci chrání downhill helma na kolo taky čelistní oblast a zuby. 

Nezapomeň ani na další části těla, vsaď na cyklo chrániče na hrudník, záda, kolena i lokty.

Integrální přilba na kolo vs. MTB klasika a enduro helma

Jak poznáš, že už ti nestačí klasická MTB přilba a je třeba se vybavit těžším kalibrem? Integrální helma na kolo je stvořená pro adrenalinové nadšence takové kategorie, že vlastní babičce raději neříkají, čeho jsou na biku schopní. 

Obecně lepší ochranu hlavy než MTB klasika ti zajistí enduro helma. Ta je robustnější a zakrývá větší část hlavy, především ale týlu. Když se však řítíš z kopce, potřebuješ komplexnější krytí. Freeride v těch nejdrsnějších podmínkách či downhillový závod s časem si prostě žádá pořádnou výbavu. 

Výběr downhill helmy na kolo

Než se rozhodneš pro konkrétní model, zvol správnou velikost. Že nosíš „emko“ cyklo dres, ještě nezaručuje, že ti sedne velikost M integrální přilby na kolo. Změř si obvod hlavy a najdi se v tabulce rozměrů Troy Lee Designs helem.Přilba by tě neměla tlačit, ale stejně tak ti nesmí být volná

Troy Lee Designs helmy a technologie MIPS

Od cyklo helem značky Troy Lee Designs navíc můžeš čekat tu nejlepší kvalitku – speciální technologie MIPS (Multi-directional Impact Protection System) zajišťuje maximální ochranu mozku při nárazech ze všech směrů.

Údržba integrální přilby na kolo

Aby ti cyklo helma vydržela, i když jí dáváš dost zabrat, aspoň trochu se pověnuj její údržbě. Per odnímatelné polstrování a po každém freeridovém běsnění nech integrální helmu pořádně vyvětrat. Za novou ji vyměň po 2–5 letech.

Nezapomeň ani na péči o chrániče na kolo a pořádné větrání cyklistických bot.