Five Ten Trailcross - Velikost EUR - 48

Boty Five Ten Trailcross jsou hvězda, která vyšla roku 2020 a svítit bude už navěky. Trailcrossy obuješ ráno a zuješ až večer – hodí se pro freeride, all mountain a enduro skotačení, pohodlně si v nich ale taky pochodíš po městě i po horách. Five Ten Trailcross LT je nejuniverzálnější kousek na trhu cyklistických bot.

Cyklo boty do každého terénu

Kouzlo modelu Trailcross tkví mj. v superodolné podrážce Stealth® Marathon s maximálním gripem. Odolnost, vzdušnost a rychlé schnutí jsou její další jména. Podrážka Stealth je ještě méně tuhá než u modelu Five Ten Freerider. Šlapat se ti bude dobře v jakémkoliv terénu do pedálů, ale i po svých – z prudkých kopců i do nich. 

TIP: Pokud chceš být s bikem jedno tělo, vsaď spíš na Freeridery. Mají o něco lepší dosed na pedál, což jim zajišťuje vyšší míru spojení s kolem. 

Mnoho tváří Five Ten Trailcross

Aby Trailcrossy dostály svému hodnocení nejuniverzálnějších cyklo bot, máš jich na výběr hned několik typů. Ta nejlepší specifika platí pro všechny z nich, mrkni ale na detaily, kterými se liší:

  • Five Ten Trailcross LT – nízký kompaktní model. Stačí vybrat barvu, která ti sekne.
  • Five Ten Trailcross XT – vychází z modelu LT, ale má vyšší konstrukci. XT nejsou nepromokavé. 
  • Five Ten Trailcross MID PRO – podrážka modelu MID PRO je vylepšená ochrannou pěnou D3O, která při nárazu ztvrdne a zabrání tak všelijakým zraněním. 
  • Five Ten Trailcross GTX – sice v nich nenajdeš ochrannou pěnu, zato se do nich díky nepřemožitelnému Gore Texu nedostane vlhko, ani kdyby trakaře padaly.