Enduro helmy na kolo - Barva - Hnědá

Rychlé info
TLD HELMA FLOWLINE MIPS - hnědá

TLD HELMA FLOWLINE MIPS - hnědá

Do 3 dnů
2 299 Kč
Barva Hnědá
Troy Lee Design je dnes již legendární kalifornská značka přileb, chráničů a oblečení v originálním designu Troye Lee, který se stále…
Rychlé info -10%
100% helma ALTIS GRAVEL - béžová

100% helma ALTIS GRAVEL - béžová

Do 3 dnů
2 511 Kč 2 790 Kč
Barva HnědáBéžová
100% Helma ALTIS Gravel s lehkou skořepinou z uhlíkových vláken vhodná pro gravel. Patentovaná ochrana hlavy SmartShock s antibakteriální…

Enduro helma na kolo ti zaručí ochranu na té nejvyšší úrovni, ať už jezdíš trail, nebo MTB. Vsaď na promakanou technologii polstrování MIPS, famózní design a neskonalý komfort. Cyklo helmy Troy Lee Designs ti nabízí skvělé odvětrání a prodyšnost. 

Chceš si udržet styl od hlavy až k patě? K přilbě si přihoď i profesionální boty na enduro od Five Ten.

Rychloprůvodce výběrem enduro helmy na kolo

Sháníš kvalitní helmu na trail nebo MTB přilbu, ale nevíš přesně, na co se při jejím výběru zaměřit? Pokud se navíc trochu ztrácíš ve všech těch pojmenováních, jsi tady na správné adrese.

Jaký je rozdíl mezi MTB helmou a enduro helmou

Jediné, čím se tyto helmy na horské kolo liší, je aktivnější ochrana hlavy s enduro helmou. Je stvořená do terénu s nárazy. Enduro helma na kolo je taky obecně robustnější svou konstrukcí. Pokryje ti větší část hlavy a vzadu sahá až po krk. 

MTB helma je obecný název pro všechny helmy na horská kola. Není tak konstrukčně vyspělá a zaručí bezpečnost menšímu povrchu hlavy než ta určená pro enduro jezdce.  

Na co myslet při výběru kvalitní helmy na horské kolo

  • Účel použití. V této kategorii najdeš Enduro helmy pro trail, MTB, freeride nebo street/dirt. Pro ochranu před drsnějšími nárazy se ti bude hodit spíše downhill helma na kolo, tzv. integrální helma
  • Správná velikost helmy na kolo. Sjezdové helmy na kolo značky Troy Lee Designs najdeš ve 3 velikostech. Změř si obvod své hlavy (jako na obrázku při specifikacích jednotlivých helem) a vyber si svoji velikost. Obecně by helma na kolo neměla být volná, ale zase ne příliš upnutá, prostě tak akorát.
  • Odvětrání helmy, hmotnost helmy a bezpečnost. U certifikovaného výrobce Troy Lee Designs máš všechny tyto věci zaručené. Impozantní design a prvotřídní kvalita má svoji cenu, šetřit na bezpečnosti se ale nevyplácí.

Jak dlouho enduro helma vydrží?

Vliv na výdrž helmy má hlavně to, jak se o ni budeš starat (nezapomeň třeba pravidelně prát odnímatelné polstrování přilby). Opotřebení helmy pak záleží na stylu a účelu jízdy. To samé platí i pro chrániče na kolo. Optimální je vyměnit helmu po 2–5 letech podle toho, jak moc jí dáváš zabrat.

Co je to technologie MIPS?

MIPS je zkratka pro Multi-directional Impact Protection System. Jedná se o technologii umožňující maximální ochranu mozku při nárazu, prevenci jeho vážnému zhmoždění. U výrobce Troy Lee Designs je MIPS samozřejmostí.