Cyklo helmy - Barva - Black

Cyklistická helma je must-have každého bikera. Endurového nadšence i svátečního výletníka. Nezanedbej výběr své základní ochrany a pořiď si helmu na kolo, která dobře sedne tvojí hlavě i stylu jízdy. V nabídce najdeš enduro přilby, které ti poslouží i jako klasické helmy na horské kolo (pokryjí navíc větší část hlavy). Pokud se chystáš na prudké sjezdy, nasaď si integrální helmu na kolo.

Přilba na kolo není všechno, vybav se i spolehlivými cyklo chrániči.

Jak vybrat helmu na kolo

Je libo enduro, nebo sjezdovou helmu?

Nejdříve se zaměř na tvar helmy, který se odvíjí od účelu jejího použití. Lítáš střemhlav z kopců? Sáhni po integrální sjezdové helmě na kolo. Je konstruovaná tak, že přežiješ i větší nárazy bez úhony. Pokud je tvou vášní enduro, street/dirt nebo třeba traily, tu pravou najdeš mezi enduro helmami na kolo.

Spolehni se na technologii MIPS

Od značky Troy Lee Designs navíc můžeš očekávat jen tu nejlepší kvalitku – unikátní technologie MIPS (Multi-directional Impact Protection System) zajišťuje skutečně maximální ochranu. 

MIPS se nachází mezi skořepinou a výstelkou cyklo helmy a funguje na principu snížení tření – brání mozku v rotačním pohybu, způsobenému šikmými nárazy do hlavy. 

Přilba na kolo musí hezky držet

To, že nosíš cyklo dres velikosti M, ještě neznamená, že ti sedne „emko“ i u cyklo helmy. Změř si obvod hlavy a zorientuj se podle tabulky velikostí.

Že bylo tvé měření přesné, zjistíš tak, že tě helma nebude nikde tlačit, ale zároveň se ti nesesune

I cyklo helma si zaslouží péči

Aby ti přilba na kolo vydržela několik sezón, i když ji svým stylem jízdy moc nešetříš, nezapomínej na nějakou tu údržbu. Pravidelně per odnímatelné polstrování a po každé vyjížďce nech helmu pořádně vyvětrat. Tak jako tak se doporučuje cyklo helmu měnit po 2–5 letech.

Podobnou péči věnuj taky chráničům na kolo, čerstvý vzdoušek dopřej i cyklistickým botám.

Bez cyklistické helmy ani ránu!

Nezáleží na tom, jestli se chystáš zdolat kopce, nebo musíš na kole skočit pro mlíko. Než šlápneš do pedálů, nasaď si cyklo helmu. Zachránila životy na asfaltu, v horách i na polňačce za vsí.