Krásné středisko v Jeseníkách v obci Malá Morávka nabízí všechno, co si bikerovo srdce žádá. Tratě různých charakterů a obtížností, moderní lanovku, dobré jídlo, zábavu a kouzelné prostředí.

Místní trailbuildeři nezahálí, pořád staví, opravují, upravují a taky pro nás chystají spousty novinek. Pokud si nechceš vozit zadek lanovkou nebo šetříš na nový bike, můžeš šlapat nahoru po příjemném stoupacím trailu (3 km, cca 30 min). U horní stanice lanovky najdeš pár cvičných lávek na rozjetí nebo trénování rovnováhy, třeba když čekáš na kámoše. U dolní stanice je další skill centrum s lávkami, malými dropy, klopenkami a kamenným chodníkem.

Kromě šesti tratí najdeš ještě dvě označené jako FAMILY 1 (3 km, šotolinová cesta) a FAMILY 2 (1,5 km dlouhá stávající trať pro trojkolky vedoucí po sjezdovce, chystá se nová).

FUNTRAIL (3,2 km)

Houpavý trail s boulemi, malými skoky a vyhlazenými klopenkami vhodný pro děti a začínající bikery nebo jako zábavný warm up pro pokročilé. Občas je potřeba přišlápnout.

@slavikpetrcom

SPICY FREERIDE (1,6 km)

Mírně pokročilí mohou učit skákat lavice, dvojáky, menší dropy, semtam se objeví i kořeny a nechybí ani wallride. Všechny skoky se dají objet nebo projet. Pokročilí si vypilují techniku k dokonalosti i díky odstupňovaným obtížnostem některých skoků.

@jarasijka

GRAVITY LINE (2,2 km)

Technická pomalejší trať plná kořenů, kamenů, dřevěných lávek, mostů a dropů. Některé překážky nelze objet, vhodná pro pokročilé jezdce.

@slavikpetrcom

DOWNHILL 1 (1,5 km)

V první půlce hodně kamenitá trať plná kořenů se skoky se zhruba v půlce napojuje na DOWNHILL 2 a sklon i obtížnost se značně zmírňují. Vhodná pro pokročilé jezdce.

@slavikpetrcom

DOWNHILL 2 (1,5 km)

Začíná jako přírodní trať s hrabankou, kořeny, kameny a skalkami se spostou různých stop, je relativně z kopce. V druhé půlce se na ni napojuje DOWNHILL 1 a sklon i obtížnost se značně zmírňují. Vhodná pro pokročilé jezdce.

@slavikpetrcom

GAP LINE (1,5 km)

Odpojuje se z druhé půlky SPICY FREERIDE, velké skoky (až 8-10 m) se dají objet. Vhodná pro pokročilé jezdce.

@slavikpetrcom

Další služby:

Půjčovna kol a vybavení

Servis a prodejna náhradních dílů

Bike škola – individuální lekce, tábory pro děti, kempy pro dospělé

Další aktivity:

Půjčovna koloběžek

Funpark – trampolíny, boulder, nafukovací hrad, prolézačky, houpačky

Občerstvení:

Přímo u dolní stanice lanovky nabízí velké bistro pití, hotovky a cukrovinky, dále restaurace Kopřivná v Horském hotelu Kopřivná s venkovní terasou a výhledem do údolí. Ceny hlavních jídel v bistru i restauraci jsou srovnatelné, v restauraci je bohatší nabídka.

Ubytování:

Horský hotel Kopřivná pod Pradědem s wellness a venkovním bazénem

Kemp s přípojkou na elektřinu, wi-fi, sprchami a záchody (150 Kč/osoba/noc)

Maja ubytování

Chaloupka pod Kopřivnou

Další možnosti ubytování

CO SE MI LÍBÍ:

moderní lanovka se speciálním fixačním systémem na kola

pořád se staví

skill centrum v horní i dilní stanici lanovky

online bikepasy

dostatek parkovacích míst

kemp

pořádání táborů pro děti

CO SE MI NELÍBÍ:

sjezdové tratě nejsou v druhé půlce z kopce

Čekuj nadupané video!!

MÁŠ ZKUŠENOST S TÍMHLE BIKEPARKEM, NEBO MÁŠ NÁPAD NA ZLEPŠENÍ JEJÍCH SLUŽEB? NEBOJ SE VYJÁDŘIT V DISKUZI!!

Bikepark Kopřivná- https://www.koprivna.cz/bikepark

Autor recenze: DominikaR4F  IG: @dominikaR4F